Bitcoin uderza w wysoką, zrealizowaną cenę, ponieważ posiadacze rozrzucają bogactwo.

Podaż Bitcoin’a jest coraz bardziej równomiernie rozłożona w miarę jak “zrealizowana cena” kryptokurny osiąga nowy kamień milowy, pokazują dane Glassnode.

“Zrealizowana cena” Bitcoin Code uderzyła w nowy haj 6.000 dolarów.
W tym samym czasie, podaż Bitcoin’a nadal znajduje drogę do mniejszych portfeli.
Oba trendy pojawiają się w czasie, gdy cena rynkowa Bitcoin’a zmierza do 12.000 dolarów.
Zrealizowana cena” Bitcoin po prostu uderzył wszechczasów, zbiegając się w czasie z jego obiegiem podaży jest kupowany przez mniejszych posiadaczy kont teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Za dane z kryptoanalityki firmy Glassnode, Bitcoin zrealizowana cena nigdy nie była większa, dziś uderzając w nowy kamień milowy 6000 dolarów za monetę.

Zrealizowana cena (w przeciwieństwie do obecnej ceny rynkowej wynoszącej około 11 800 dolarów) pochodzi ze zrealizowanej kapitalizacji, metryki wymyślonej przez firmę kryptograficzną Coin Metrics w grudniu 2018 roku, która jest używana do pomiaru łącznej wartości sieci Bitcoinów poprzez pomnożenie każdego Bitcoina przez ostatni ruch. (Między innymi ma to na celu rozliczenie utraconych monet, które są obecnie wycofane z obiegu).

Bitcoin
Zaginiony Bitcoin: 3,7 miliona Bitcoinów prawdopodobnie zniknęło na zawsze.
Podaż Bitcoinów jest ograniczona do 21 milionów. Oznacza to, że jeśli nie nastąpią drastyczne zmiany w mechanizmie dostaw Bitcoinów, nigdy nie będzie w obiegu więcej niż 21 milionów BTC. Ze względu na…

Różni się to od kapitalizacji rynkowej, która jest uzyskiwana przez pomnożenie każdego Bitcoina przez bieżącą cenę. Zrealizowana cena jest z kolei obliczana poprzez podzielenie zrealizowanego capu przez krążącą podaż. Bitcoin uderzając w świeżo osiągniętą wysoką cenę (tj. średnią cenę wejścia dla inwestorów) może być znakiem, że inwestorzy dostają się teraz po wyższych cenach.

Bądź pierwszym, który wypróbuje nasz znak nagrody.

Zarabiaj żetony biernie, kiedy czytasz. Wydawaj swoje żetony w naszym sklepie z nagrodami.

Jednocześnie coraz większy procent podaży Bitcoinów przeznaczany jest na portfele o mniejszej wartości. Innymi słowy, podaż Bitcoinu jest coraz bardziej równomiernie rozłożona wśród jego posiadaczy, w przeciwieństwie do zaledwie kilku inwestorów posiadających duże ilości, co sygnalizuje silniejszy popyt ze strony inwestorów detalicznych (mam i tata).

Prawie 14% podaży Bitcoinów znajduje się w portfelach z 10 lub mniej Bitcoinów ogółem (o wartości około 110.000 dolarów, w dzisiejszych cenach), w porównaniu z zaledwie 5% z pięciu lat temu, według danych Glassnode. Z tych kont, portfele o wartości od 0.1 do 1 Bitcoin (o wartości około 1000 do 11.000 dolarów) stanowią 3,6% krążącej podaży, a portfele o wartości 0.1 lub mniej stanowią tylko 1%.

Dla porównania, konta z 10 do 100.000 (110.000 dolarów do 1,1 mld dolarów) Bitcoin stale maleje od początku istnienia Bitcoin. Udział podaży wśród podmiotów posiadających 10k-100k Bitcoin spadł najbardziej dramatycznie w ciągu ostatnich 5 lat, spadając z 19% do 12%. Portfele z 1000 do 10 000 BTC zmniejszyły swój udział tylko o 2%, z 24% do 22% w tym samym okresie (podmioty posiadające 100 do 1000 BTC spadły o podobną marżę).

Co ciekawe, portfele z ponad 100.000 Bitcoin wzrosły w ciągu ostatnich pięciu lat, zajmując prawie 13% podaży z 8% pięć lat wcześniej. Większość tego wzrostu nastąpiła po bańce w 2017 roku i prawdopodobnie wskazuje na rezerwy walutowe.

Według danych Longhasha, na przykład, Coinbase, posiada prawie 1 milion Bitcoinów w jednym portfelu, podczas gdy Huobi, Binance i Bitfinex mają portfele przekraczające 200.000 Bitcoinów.